Güncel ÜRE Gübresi Fiyatları

Diğer Sayfalar: 1 2 3

Güncel ÜRE Gübresi Fiyatları 2017

2017 yılında oluşacak gübre piyasası araştırmalarımıza devam ediyoruz. 2017 yılı Ocak ayının bu ilk günlerinde granül üre 1000 TL/Ton fiyattan satılıyor. Geçen sene aynı dönemle fiyatların aynı olduğu görülmektedir. 2016 yılı Mart ayında 900 TL seviyelerine kadar düşen üre gübresi birazda olsun yükselmiş gibi görünüyor. 

17 Ekim 2016 tarihi itibari ile üre gübresi fiyatı peşin 815 TL/Ton olarak tespit edilmiştir. Bu yılın ocak ayında tonu 1000 Türk Lirası olan üre gübresi aynı yılın mart ayında 920 TL/Ton olarak satılmıştı. Şu an itibari ile fiyatı daha uygun görünse de tüketim sezonunun bitmiş olması fiyatların bu şekilde seyretmesinde etkili diye düşünmekteyiz. Parası olan şimdiden bahar hazırlığını yapabilir. 

1 Mart 2016 itibari ile yaptığımız gübre piyasası araştırmamıza göre granül üre % 46 peşin fiyatı 920 TL/Ton‘dur. Ocak ayında 1.000 TL/Ton iken biraz daha düşme olduğu gözlemlenmiştir. Oluşan fiyatların kalıcı olmasını ve bereketli bir sezon geçirmenizi diliyoruz. 

2016 yılında gübrede KDV’nin yüzde 18 den yüzde 1’e düşürülmesinin ardından oluşan güncel üre gübresi fiyatları yapmış olduğumuz piyasa araştırmasına göre 4 Ocak 2016 tarihinde şu şekildedir. Yapmış olduğumuz piyasa araştırmasına göre iki bin on beş yılı Mart ayında 1100 TL/Ton olan üre % 46 , Ocak 2016 itibari ile peşin 985 TL/Ton, granül üre % 46 ise peşin 1.000 TL/Ton‘dur. ( Fiyatlarda KDV % 1 olarak hesaplanmıştır. )

Sezonun açılması ile fiyatların nasıl etkileneceğini hep birlikte göreceğiz. Kısmı de olsa bu düşüşün kalıcı olması üreticimiz açısından en güzel haber olacaktır. Yapmış olduğumuz bu piyasa araştırması sizlere genel bir fikir vermeyi amaçlamaktadır. Ülke genelinde fiyatların farklılık gösterebileceği hususunu hatırlatmak isteriz.   

Üre gübresi fiyatları başlığımız ile gübre fiyatlarını yakın takibe devam etmekteyiz. Ülkemizin büyük bir kısmında hububatta üst gübreleme ya yapıldı yada yapılmaya devam etmekte. Dolayısıyla üst gübrelerden azot içeriği bakımından en fazla azot içeriğine sahip olan üre gübresi fiyatları da merek edilen konuların başında gelmeye devam etmektedir.

Sizler için yapmış olduğumuz piyasa araştırması neticesinde 2015 yılı mart ayında üre gübresi fiyatları şu şekildedir.  Üre gübresi peşin fiyatı 1100 TL/Ton dur. Belirli aralıklar ile piyasa araştırmalarımıza devam ederek edinmiş olduğunuz fiyat paylaşımlarımızı siz değerli üreticilerimize ulaştırma çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz. 

Bizim burada paylaşacağımız fiyatlar ülkemizin tamamı için geçerli olmayacaktır. Üretim sezonununda açılması ile gübre piyasası hareketlenmeye devam edecektir. Sizlerde yörenizde oluşan fiyatları yorum bölümümüz aracılığı yorumda bulunarak bizler ile ve diğer üreticilerimiz ile paylaşabilirsiniz. Diğer güncel gübre fiyatlarına aşağıda yer alan linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Güncel 15-15-15 Gübresi Fiyatları

 

Güncel 20-20-0 Gübresi Fiyatları

 

Güncel Amonyum Nitrat Gübresi Fiyatları

 

Güncel Amonyum Sülfat Gübresi Fiyatları

 

Güncel Dap Gübresi Fiyatları

 

Güncel Potasyum Sülfat Gübresi Fiyatları

Önceki Yazımız << Sonraki Yazımız >>

Diğer Sayfalar: 1 2 3

Bu yazı için 28 yorum yapıldı:

 1. salih dedi ki:

  ürenin çuval fiyatı kaç lira uygun olursa yüklü miktarda alıcam?

  1. Mevlüt dedi ki:

   Salih bey üre gübresi torba fiyatı 55 tl

   1. Ramazan dedi ki:

    55 pahalı millet. 50 tl ye veriyorlar. siz niye 55 tl dediniz. uygun bir şey yaparsanız 100 ton lazım.

 2. Timur dedi ki:

  IDEAL ORGANOMINERAL GÜBRESI. 220$/ TON

 3. Anonim dedi ki:

  Stoklarımızda yüklü miktarda üre mevcuttur.

 4. aykut dedi ki:

  Maras da ure 950 tl. Riko para 900 tl.ye de alınabilir belki.

 5. Soner sezgin dedi ki:

  Bursada 1100 2015 fiyatlari

Bir Yorum Yazın! Yorum Yapmak Çok KOLAY !! İsminiz ve Yorumunuz.

Sayfa başına git