Güncel DAP Fiyatları

Diğer Sayfalar: 1 2 3

Güncel 2017

2017 yılının bu ilk günlerinde yapmış olduğumuz gübre piyasası araştırmamızda elde ettiğimiz fiyatları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız. 3 Ocak 2017 itibari ile 18 – 46 DAP gübresi peşin 1.315 Türk Lirasından satılmaktadır. Ekim 2016 da yaptığımız piyasa araştırmasına nazaran fiyatlarda artma olduğu görülmektedir. 4 Ocak 2016 da yaptığımız araştırmada ise DAP fiyatlarını 1.535 TL/Ton olarak tespit etmiştir. Geçen sene KDV indirimi ile düşen gübre fiyatları ekim dönemine nazaran biraz artmış görünüyor.

Güncel dap gübre fiyatları ( 18 – 46 Gübre ) piyasa araştırmamız ile piyasaların nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekim sezonunun başlaması ile dap fiyatlarında bir artış olduğu görünüyor. 19 Ağustos 2016 tarihine göre neredeyse yüzde 10 artış olduğunu tespit ettik. 11 Ekim 2016 tarihi itibari ile yaptığımız piyasa araştırmasında dap gübre fiyatının 1250 – 1260 TL/Ton seviyelerine yükseldiği görünmektedir.

Geçen sene aynı döneme göre daha düşük seyretmesine rağmen ekim döneminin girmesi ile artış eğiliminde olduğu görünüyor. Burada verdiğimiz fiyatlar farklılıklar arz edebilir. Nakliye masrafları, döviz kurunda meydana gelen oynamalar vb. bir çok durumdan etkilenen gübre piyasasının gönlünüzce olması dileklerimiz ile. Şimdilik hoş çakalın. 

Değerli dostlar. 19 Ağustos 2016 Cuma günü yapmış olduğumuz piyasa araştırmasına göre Dap gübre fiyatları şu şekildedir;

Toros Dap 1160 – 1170 TL/Ton,

Bagfaş Dap 1130 – 1140 TL/Ton,

İgsaş Dap ise 1140 – 1150 TL/Ton’dur.

Gübre piyasası araştırmamıza sezonun açılması ile devam ediyoruz. Gübrede KDV indiriminden hemen sonra ocak ayında dap gübre fiyatları ile ilgili bir paylaşımımız olmuştu. 2016 yılı mart ayının ilk günlerinde oluşan dap gübre fiyatı ise 1.395 TL/Ton‘dur. Ocak ayına göre düşüşün devam etmesi sevindirici. Fiyatlardaki bu düşüş inşallah kalıcı olur.

Verilen sözler tutuldu ve gübrede 2016 yılı Ocak ayı itibari ile KDV indirimi yapıldı. KDV indirimi sonrası oluşan DAP gübre fiyatı ( 18/46 gübresi ) 4 Ocak 2016 tarihli gübre piyasası araştırmamızda peşin 1.535 TL/Ton olarak belirlendi. İki bin on beş yılı Mart ayında 1.65o TL/Ton olan DAP gübresi, Eylül – Ekim ve Kasım ayı ile birlikte ( hububat ekilişlerinin yapıldığı aylarda ) 1.840 TL ile 1.900 TL/Ton’a kadar yükselmişti. 

Her ne kadar 2016 hububat ekilişleri bu yüksek fiyatlardan alınan gübreler ile yapılmış olsa da yapılan KDV indiriminin genel olarak üreticimizi memnun edeceğini düşünmekteyiz. Sezonun başlaması ile fiyatlar yine bu seviyelerde olur ise tam olarak yapılan düzenlemenin yerine ulaştığını söyleyebiliriz.

2015 yılı Mart ayı içerisinde gübre piyasasında oluşan DAP gübresi fiyatları yapmış olduğumuz  araştırmalar neticesinde şu şekildedir. Ocak ayında 1550 TL/Ton ile 1570 TL/Ton aralığında olan DAP gübresi Mart ayında 1.650 TL/Ton fiyat ile müşterisini beklemektedir.

Bahar ayı’nın yurdumuzun her köşesinde kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde baharlık mahsul olarak ne ekeceğimize hemen hemen karar vermişizdir. Dolayısıyla taban gübresi olarak da genel olarak DAP tercih edilmekte. Bu nedenden dolayı DAP gübresinin fiyatı bu aralar çiftçimizin merak ettiği konuların başında yer almaktadır. Geçtiğimiz Ocak ayına göre en az tonda 100 TL zamlanan DAP gübresi önümüzdeki 1 – 1,5 aylık süreçte de fiyatı artışı eğiliminde olmaya devam edecektir.  

Bizler zaman buldukça piyasa araştırması yaparak oluşan güncel fiyatları buradan paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerde köyünüzde, kasabanızda oluşan fiyatları aşağıda yer alan yorum bölümümüz aracılığı ile bizlere ulaştırabilir, aynı zamanda da diğer üreticilerimiz ile de bu bilgileri paylaşma imkanı bulmuş olursunuz.

Gereğinden fazla yapılacak gübrelemenin kar’dan çok zarar getireceğiniz unutmamanızı istiyoruz. Çok gübreleme yapmak çok ürün almak olarak değerlendirilmemelidir. Zamanında ve yeteri kadar yapılacak gübreleme her zaman için en uygun olanı olacaktır. Bunun içinde mutlaka ürününüzü ekmeden önce toprağınızı analiz ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Güncel 20-20-0 Gübresi Fiyatları

 

Güncel Amonyum Nitrat Gübresi Fiyatları

 

Güncel Amonyum Sülfat Gübresi Fiyatları

 

Güncel Üre Gübresi Fiyatları

 

Güncel 15-15-15 Gübresi Fiyatları

 

Güncel Potasyum Sülfat Gübresi Fiyatları

Önceki Yazımız << Sonraki Yazımız >>

Diğer Sayfalar: 1 2 3

Bu yazı için 44 yorum yapıldı:

 1. Emre yigit dedi ki:

  ANKARA / Şereflikoçhisar dap 1300 tl

 2. Ceyhun dedi ki:

  Mersin cesmeli tarım kredide DAP 1300 tl

 3. Şevket yıldırım dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben yeni başlıyom zeytin yetiştirilicine gübre atıcam hangi gübreyi tavsiye edersiniz

 4. aykur dedi ki:

  K.maras tarimkredi koop. 18.46 1600 tl tüccar da peşin para 1470 tl.

 5. Serkan dedi ki:

  Vergi indirimi dedik daha pahaliya geldi her zaman çiftçi kaybediyor.birde %17 indirim olacakti yanlışlıkla zam olarak eklemişler daha da artmaya devam edecek

 6. Anonim dedi ki:

  8 21 zeytine atilan dap fiyati yok

 7. duran dedi ki:

  ben düşmenin kalıcı olacağına inanmıyorum. Sezon açılsın eski seviyesine gelir zaten fiyatlar. Keşke yanılsam ama bana biraz zor gibi geliyor.

 8. ayvaz şahan dedi ki:

  önemli olan gübrenin 10 kuruş düşmesi değil asıl olan mahsülümüzün bir kaç tüccarın eline düşmemesi bizim asıl olan sıkıntımız buğday mısır da ofisin pamukta çukobirlik gibi devlet kuruluşlarının alım yapıp çiftçiyi perişan halden kurtarmak yoksa gübre 10 kuruş düşmüş düşmemiş ne fark eder

Bir Yorum Yazın! Yorum Yapmak Çok KOLAY !! İsminiz ve Yorumunuz.

Sayfa başına git